Laiptų pasirinkimas ir priežiūra

Statant ar renovuojant namus, galiausiai pradedame galvoti apie laiptus. Kokių laiptų norime? Kaip juos derinti prie interjero? Kokie turėklai tiktų? Labai svarbu yra rinktis ne tik tai „kas gražiau atrodo“, bet tai kas kartu būtų ir praktiška.

Dėl to prieš renkantis svarbu žinoti šiokią tokią informaciją, kuri gali ir padėti apsispręsti. Laiptų turėklai būna išoriniai bei vidiniai. Išorinius visuomet veikia skirtingi veiksniai - lietus, saulė ir pan. Todėl yra nepatartina juos daryti medinius ar su medinėmis detalėmis.

Išoriniams turėklams geriausiai tinka stiklas, nerūdijantis plienas bei dažytas metalas. Norintiems turėklus daryti dažyto metalo, svarbu atkreipti dėmesį, jog jie privalo būti kokybiškai nugruntuoti bei dažyti kelis kartus- taip bus užtikrintas jų ilgaamžiškumas. Labai dažnai išoriniai turėklai yra derinami su stogo spalva - tarkim, jeigu stogas yra tamsesnis, turėklai daromi rudo ar pilko tonavimo stiklais. Tuo tarpu vidiniai turėklai, dažniausiai pasirenkami mediniai ar nerūdijančio plieno. Itin populiarus variantas yra turėklai iš nerūdijančio plieno su mediniu porankiu.

Nerekomenduojama laiptų turėklams naudoti stiklą - tokių turėklų saugumo lygis tiesiog sumažėja. Laiptai bei turėklai nereikalauja itin didelės priežiūros - svarbu palaikyti švarą bei reguliariai juos plauti. Juos galima valyti įprastinėmis valymo priemonėmis.

Tiems, kurie turi nerūdijančio plieno turėklus, svarbu žinoti, jog juos reikėtų valyti tiktai tomis medžiagomis, kurios yra skirtos nerūdijančiam plienui valyti.

Dar keli patarimai, norintiems teisingai prižiūrėti laiptus bei jų turėklus - jei netyčia paliejote skysčio ant laiptų, pasistenkite kuo greičiau tai nuvalyti, kitaip laiptai tampa slidūs. Jeigu susibraižė medinė laiptų dalis, galima naudoti vašką, bet visuomet geriau yra išsikviesti specialistą. Jeigu norite perlakuoti medines laiptų dalis, būtinai reikia žinoti lako tipą, kadangi skirtingi lakai gali sureaguoti tarpusavyje, o tai gali turėti neigiamų pasekmių laiptams.
Taigi, teisingai pasirinkus bei teisingai laiptus prižiūrint, būsite garantuoti, kad jie tarnaus itin ilgai.