Mediniai laiptai – kokybė ir natūralumas

Lietuva seka pasaulinėmis statybos ir interjero tendencijomis, kurios pastaruoju metu vis labiau ir labiau džiugina. Vyrauja “atgal į gamtą” kryptis, kai statant namus ir įrengiant interjerą labai daug dėmesio skiriama natūralioms ir ekologiškoms medžiagoms – tokioms, kurias naudojo žmonės prieš 100 ir daugiau metų. Pagrindinė statybos ir interjero medžiaga išlieka tikras medis ir akmuo.

Mediniai laiptai – viena iš svarbiausių šiuolaikinių namų detalių. Taupant vietą sumaniai išnaudojamos palėpės, todėl daugumoje šiuolaikinių gyvenamųjų namų reikalingi laiptai į antrą aukštą. Medis, kaip statybinė medžiaga, pasižymi keletu svarbių savybių, dėl kurių verta rinktis būtent medinius laiptus, o ne gelžbetoninius ar metalinius. Visų pirma, medis yra natūrali medžiaga, kilusi iš gamtos. Jame nėra kenksmingų cheminių medžiagų, jo priežiūra nereikalauja kelių cheminių preparatų. Mediniai laiptai nebūtinai turi būti dažomi, nes kiekvienas medis turi savo tekstūrą, kuri sudaro vientisą piešinį, spalvą, esant atitinkamam apšvietimui sukuria tam tikras optines iliuzijas. Mediniai laiptai yra pakankamai tvirti ir ilgaamžiai. Esant drėgnam klimatui, medienos gaminiams yra reikalingas tam tikras apdirbimas ir apsauginės priemonės, tačiau tai priklauso nuo namų vėdinimo sistemos. Jei ji sutvarkyta ir oras namuose yra ne per drėgnas ir ne per sausas – mediniai laiptai gali būti viena ilgaamžiškiausių interjero detalių.

Medis – savotiškas prabangos ženklas, nes tai gana brangi žaliava. Lietuva gali didžiuotis savo mediena, nes ketvirtadalis Lietuvos ploto vis dar yra miškai. Medžio turime pakankamai ir sau ir išvežimui į kitas pasaulio šalis. Prabangiausias Lietuvos medis yra ąžuolas, iš kurio pagaminti masyvūs laiptai yra laikomi vienais tvirčiausių. Uosis taip pat vertinamas už savo kietumą ir patvarumą. Ąžuolas ir uosis yra pagrindiniai lietuviškų laiptų medžiai.

Lietuviški mediniai laiptai yra dažniausia gaminami pagal užsakymą. Tai labai individualūs projektai, kurie turi būti tiksliai pritaikyti kiekvieno namo interjerui. Dažniausiai laiptai yra rankų darbo, todėl ir brangesni. Bet koks rankų darbas yra laikomas kokybės etalonu. Kiek daug epitetų galima susakyti apie lietuviškus medinius laiptus – ekologiški, ąžuoliniai ir uosiniai, prabangūs, natūralūs, kokybiški, patvarūs, ilgaamžiški, lengvai prižiūrimi, originalūs, funkcionalūs ir t.t. Medinių laiptų gamintojai kas metai gauna nemažai užsakymų tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio šalių, kuriose kokybė ir natūralumas yra ypač vertinami – Skandinavijos šalys Švedija, Norvegija ir Vokietija.