Dažnai mes nesusimąstome ir net nekreipiame dėmesio į laiptus, mes jais  naudojamės pagal funkciją ir nesukame galvos.  Todėl tik atėjus laikui, kai reikia išsirinkti laiptus , susiduriame su klausimu, o kokie tie laiptai turi būti ir ką rinktis?  Šis greitais gidas padės Jums pasiruošti ir užtikrins , kad esate pasirengę laiptų pasirinkimui. Štai svarbiausi dalykai ką Jūs turite žinoti.


Pirma. Išmokite keletą naudingų terminų apie laiptus, jie padės Jums greitai susigaudyti,  ką pardavėjas Jums siūlo ir apie ką kalba.


Antra. Svarbiausia į ką reikia atkreipti dėmesį prieš statant laiptus yra įvertinti,  kiek Jūs turite vietos . Tai pats svarbiausias dalykas limituojantis ir apribojantis Jūsų pasirinkimą. Jūs turite žinoti,  kokie reikalavimą yra Jūsų pastatui ir iš ko Jūs galite rinktis. Tai padės Jums apsisaugoti nuo sužeidimų ir kritimų tiek namuose, tiek visuomeniniuose pastatuose.  Dokumentacijoje yra visi reikalavimai  kaip teisingai suprojektuoti laiptus, kokių jie turi būti išmatavimų, kad būtų patogu ir niekas nesusižeistų. Taip pat,  kaip turi būti išdėstyti langai ir atsidaryti durys , kad niekas negalėtų būti nutrenktas ir patirti sužeidimų. Yra daugybe mirčių ir traumų namuose , kurie atsitinka kaip tik  dėlto, kad laiptai yra pastatyti netinkamai ir nesilaikant saugumo reikalavimų.


Trečia. Yra dar keletą dalykų ką Jums reikia žinoti prieš pasirenkant laiptus. Jums reikės turėklų, vienoje ar abejuose pusėse, jei laiptai bus platesni nei 1 metras. Pakopos aukštis nedidesnis kaip 10 cm. Vietinis inspektorius turi patvirtinti Jūsų laiptų saugumą.


Ketvirta. Dulkės ir chaosas. Jei kada sumanytumėt pakeisti laiptus, tai būtų tikrai nelengva užduotis. Todėl dažniausiai laiptus renkatės visam gyvenimui, kaip ir sutuoktinį. Todėl stilius turi būti nepavaldus laikui.. Nes pakeisti laiptus lengva nebus, juk negalėsite patekti į savo namus ar pasiekti kitą aukštą, o namuose bus daug šiukšlių ir netvarkos.


Penkta. Medžiagos iš ko gaminami laiptai daro didžiulę įtaką kaip atrodo laiptai. Dažniausiai laiptų gamybai yra naudojamas medis , taip pat metalas, stiklas, betonas. Laiptai gali sukurti Jūsų namuose norimą dizainą ir kalbėti už jus apie Jūsų namus. Mediniai laiptai yra tradiciniai, akmeniniai laiptai bus amžini . Stiklas, betonas ir metalas sukurs šiuolaikišką modernų dizainą.


Šešta. Keičiame laiptus. Jei prireikia keisti senus laiptus ir turite pakankamai lėšų, galite juos modernizuoti. Pagalvokite, gal norite užpildyti erdvę po pakopomis ir galite ten padaryti lentynėles ar stalčiukus, o gal Jums reikia daugiau erdvės, oro ir šviesos, lengvumo pojūčio namuose, tada kaip tik pakopas palikite neuždengtas. Tik tiek seni,  tiek nauji laiptai turi atitikti visus saugumo reikalavimus.


Septinta. Jei sugalvosite uždėti kiliminę dangą ant laiptų, užtikrinkite, kad ji yra kokybiška, gerai pritvirtinta ir ilgai nešiojama.. Žiūrėkite, kad kiliminė danga būtų pagaminta iš kokybiškų medžiagų, nebūtų jokių defektų, palaidų siūlų, nes galite užkliūti, pargriūti ir susižeisti. Naudokite paklotą po kilimine danga, o danga turi leistis nuo laiptų, o ne sudėta horizontaliai.


Aštunta. Praktiškumas. Svarbu atsižvelgti kas daugiausia naudosis laiptais, kokia Jūsų šeima, ar yra vaikų, vyresnių žmonių. Pagal tai rinkitės ir laiptus, jie turi būti patogūs ir praktiški, kad būtų lengva nulipti ir užlipti, lengvai prižiūrimi ir patogūs.


Devinta. Šiandien laiptus galima pasigaminti keleliais būdais . Galite užsisakyti laiptus iš laiptų fabriko. Meistras išmatuos ir parinks Jums tinkamo dydžio laiptus, pagal turimos erdvės dydį, o jūs pasirinksite stilių ir dizainą. O jei norite ypatingo dizaino vienetinių laiptų, rinkitės laiptų dizainerį , kuris sukurs Jums individualaus ir unikalaus dizaino laiptus.


Dešimta. Biudžetas. Ir pagaliau paskutinis , bet bene svarbiausias punktas prieš pasirenkant laiptus yra Jūsų biudžetas... Jūsų biudžetas ir nulems kokius laiptus Jūs pasirinksite ir iš ko galėsite rinktis. Pavyzdžiui jei norite unikalių , vienetinių laiptų, jums teks pakloti nuo 10 iki 20 tūkstančių eurų, o gal ir daugiau. O jei rinksitės siūlomo dizaino laiptus , jie kainuos 1000-3000 eurų, priklausomai nuo dydžio ir naudojamų medžiagų.


Štai ir visi pagrindiniai dalykai , kuriuos turite žinoti prieš pradedant ieškoti „savųjų laiptų“. Kuo daugiau žinių, tuo lengviau bus pasirinkti tinkamus laiptus, o pats procesas taps įdomus ir nenuobodus. Atraskite savo laiptus , kurie kasdien kasdiena džiugins Jus.

Modernūs laiptai